Htaccess 301 Yönlendirme Kodu İle Yönlendirme Nasıl Yapılır | MobilSesli.Com,Mobil Sesli Chat,Kameralı Sohbet,Mobil Chat

MobilSesli.Com,Mobil Sesli Chat,Kameralı Sohbet,Mobil Chat

Sesli Chat İmkanı Sunan, Mobil Sesli uyumlu Ücretsiz Sesli Chat Sitesidir.Sesli Chat Keyfini Ücretsiz Yaşayın.Mobilsesli Sesli sohbet sitemize hoşgeldiniz.

Htaccess 301 Yönlendirme Kodu İle Yönlendirme Nasıl Yapılır

Haziran 25, 2017 Genel Web Master 0
google ban kaldırma

Merhaba değerli mobilsesli web master takipçileri.Bu gün sizlere 301 yönlendirme işlemini kısaca anlatacağız.Öncelikle 301 işlemi yönlendirme anlamına gelir.Bu yönlendirme işlemini aktif olan eski domaininizi yeni bir domaine taşıma işlemi olarak ta adlandırabiliriz.Bu yönlendirme işlemini 301 yönlendirme kodu ile sağlayabilirsiniz.Peki nasıl 301 yönlendir kodunu sitemde uygularım?
Bu sorunuzun cevabı oldukça basit.Sitenizin ftp ana dizininde Htaccess isimli dosyayı bulmanız gerekmektedir.Bu dosya adını bulduktan sonra sağ tık yapıp düzenle seçeneğini işaretleyiniz.
301 YÖNLENDİRME KODU

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
ReWriteCond %{HTTP_HOST} ^(www.)?eskiadres.com$ [NC]
ReWriteRule ^(.*)$ http://www.yeniadres.com/$1 [R=301,L]

Açtığınız dosyadaki yazıları yeni domaininiz ve eski domaininizi yazarak güncelleyiniz.Güncellemiş olduğunuz 301 yönlendirme kodunu ftp dizininde kaydetmeniz gerekmektedir.

Bu işlem sonrası düzenlemeler elbette bitmiyor.Daha önceden eklemiş olduğunuz google web master aracı sayfanızdan web araçlarından 301 yönlendirme bildirimi yapmalısınız.Bu bildirim sonrası sitemap haritanızı tekrardan en az 2 kez yeni domain adı gelene kadar yenileyiniz.Robots.txt sayfanızda güncellendikten sonra yönlendirme işleminiz son bulacaktır.Bu yönlendirme yöntemi sayesinde rahat bir şekilde web sayfalarınızın googlede bulunan yerleri hususunda olumlu sonuçlar görebilirsiniz.

Soru ve görüşlerinizi yorum yaparak lütfen belirtiniz,canlı destek ekibimizce ücretsiz bir şekilde sizlere yardım sağlayacağız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 defa okundu